4 TEG 2018/2019

Rok szkolny 2015/2016

Klasa I TEG

Wychowawca: Agnieszka Zielińska

Samorząd klasowy:
Przewodniczący : Apanowicz Patrycja

Skarbnik: Ledwold Mateusz
zastępca przewodniczącego : Dancewicz Patrycja

kronikarz: Dziadek Ewelina

Nasza szkolna wigilia….

mimo iż nie wszyscy byli obecni spędziliśmy kilka godzin we wspólnym gronie co pozwoliło nam się lepiej poznać i życzyć serdecznie każdemu „Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku”!!!

Kurs carwingu dla gastronomów

W naszej szkole odbyły się po raz kolejny warsztaty z artystycznego rzeźbienia w owocach i warzywach tzw. Carving, przeprowadzony przez Piotra Zająca – studenta dietetyki z Nysy. Tym razem zajęcia te kierowane był dla 1 klas gastronomicznych. Mimo wstępnych obaw, wszyscy z wielkim zaangażowaniem, krok po kroku wykonywali coraz ciekawsze i bardziej zaawansowane dekoracje. Jednak ,aby stworzyć te wspaniałości, trzeba było uzbroić się w odpowiedni nóź, deskę i przeróżne warzywa oraz owoce, takie jak np. marchew, pomarańcza, czerwona cebula, ogórek zielony, jabłko, por i rzodkiewki. Ważna też była precyzja i przede wszystkim cierpliwość. Uczestnicy podczas rękodzieła odkrywali w sobie prawdziwą pasję do tworzenia. Na koniec uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa.


Ekonomiści w NBP

Ekonomiczna część naszej klasy odwiedziła 18 marca oddział Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Dowiedzieli się wielu ciekawych i związanych z ich kierunkiem kształcenia rzeczy, między innymi: kto ma konta w NBP, o tym czy warto trzymać pieniądze w domu (odpowiedź brzmi NIE!), jak korzystać z bankomatów, jakie są zabezpieczenia pieniędzy oraz wiele innych ciekawych informacji które mogą się przydać każdemu w życiu codziennym, nie tylko ekonomistom. Po ciekawej lekcji odwiedzili jeszcze Solaris i Karolinkę.


Rok szkolny 2016/2017

Klasa II TEG

Wychowawca klasy:

Samorząd klasowy:

Lp. Data Informacja o przebiegu wydarzenia Klasa
1 2017-06-23 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2F T
2 2017-06-06 wycieczka klasowa 2F T
3 2F T
4 2017-04-28 apel – pożegnanie maturzystówmaturzystów 2F T
5 2017-04-12 apel wielkanocny 2F T
2F T
8 2017-01-16 wycieczka klasowa 2F T
9 2F T
10 2016-12-22 Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2F T
11 2016-12-22 Wigilia klasowa 2F T
12 2F T
13 2016-11-10 Apel z okazji Święta Niepodległości 2F T
14 2016-10-14 Apel z okazji KEN 2F T
15 2F T
16 2016-09-01 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. 2F T

Rok szkolny 2017/2018

Klasa III TEG

Wychowawca klasy:  Agnieszka Zielińska

Samorząd klasowy:

Przewodniczący klasy: Wistuba Sabina

Z-ca przew.: Apanowicz Patrycja

Skarbnik: Boćwiński Oskar

3F tworzy w kuchni

Kilka fotek z zajęć praktycznych


Tobiasz rapuje

Mówi Tobiasz Tkacz o swoim udziale w konkursie: „To jest Etap 1: Eliminacje trwały do 4 września do godziny 24:00 do końca tego dnia trzeba było nadesłać zmontowany z muzyką klip z podaniem swojego pseudonimu i e-maila. Do wyboru było 5 bitów (podkładów muzycznych), trzeba było wybrać jeden z nich i nagrać jedną zwrotkę+refren na temat Rap w Polsce. Utwór musiał trwać 90 sekund maksymalnie. Z tego etapu przejdzie tylko 100 z 700 osób do 2 etapu (fazy grupowej)-70 osób poprzez wyświetlenia(jedno wyświetlenie-1 pkt) i łapki w górę(5 pkt), a 30 osób wybiorą jurorzy. Potem będą kolejne etapy, bity, tematy które narzucać będą jurorzy. Zwycięzca konkursu #RWP2017 będzie miał okazję nagrać wspólny track(piosenkę) z reprezentantem zespołu Polskiej Wersji-Hinolem. Do dnia 18 września zbiera się punkty czyli nabija wyświetlenia i łapki w górę (im więcej tym lepiej). Dnia następnego zostaną ogłoszone wyniki może nawet dzień wcześniej. To tyle. Dziękuję bardzo”.

Rok szkolny 2018/2019

Wychowawca: dr Agnieszka Zielińska

Przewodnicząca – ekonomia: Lazar Paulina
Skarbnik: Wistuba Sabina

Przewodnicząca – gastronomia: Dancewicz Patrycja

2018-09-06         wycieczka przedmiotowa z wychowawczynią w ramach zajęć z organizacji produkcji gastronomicznej mająca na celu przybliżenie zasad nawiązywania kontaktów z kontrahentami  

2018-09-28         Wyjście do kina Diana w Prudniku na film Dywizjon 303.

Żywa historia-spotkanie uczniów z powstańcem warszawskim Panią Heleną Kamerską.

W dniu 15 listopada 2018r. w ramach realizacji projektu „BohaterOn” pod kierunkiem Pani Danuty Giereś i współudziale Pani Elżbiety Klekociuk uczniowie naszej szkoły i przedstawiciele PSP nr 3 oraz PSP nr 4 w Prudniku uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii poświęconej wspomnieniom związanym z Powstaniem Warszawskim opowiedzianym przez uczestniczkę powstania, żołnierza AK Panią Helenę Kamerską ps. Halina – sanitariuszkę w zgrupowaniu „Chrobry II”- II Batalionu Lecha Grzybowskiego .
Pani Helena opowiedziała o życiu w okupowanej przez Niemców Warszawie, a także o tym , jak dołączyła do Powstania Warszawskiego i jak wyglądała walka w toczącym się przez 63 dni powstaniu.
Z Powstaniem Warszawskim wiąże się wiele bolesnych wspomnień. ” Mieliśmy kolegów, następnego dnia już ich nie mieliśmy”- mówiła Pani Helena, lecz podkreśliła ,że były też chwile radości. W czasie powstania poznała swojego męża, któremu również udało się przeżyć powstanie.
Uczniowie zadawali wiele pytań Pani Helenie i trudno im było się z nią rozstać. Podziękowania, łzy wzruszenia i pamiątkowe fotografie młodzieży z naszym honorowym gościem zakończyły spotkanie, które było lekcją kształtowania patriotyzmu, wrażliwości oraz budowania mostu między pokoleniami.

2018-12-21         Wigilia klasowa. Udział w apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

2019-04-24         Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę z p. katechetą Cz. Kałużą

Żegnajcie absolwenci

W dniu 26 kwietnia 2019r. odbyło się pożegnanie roku dla absolwentów klas IV Technikum i klasy III LO. Uroczystość przygotowała klasa III TEG pod kierunkiem Pani Julii Sinkowskiej. W części oficjalnej zabrał głos Pan Dyrektor, Andrzej Chruściel, który zaprosił wychowawców klas do wręczenia nagród tym uczniom, którzy wyróżniali się swoją postawą: ocenami, zaangażowaniem społecznym czy frekwencją.